Založ si blog

Sputnik V nieje schválená vakcína ale Pandemrix bola pani Remišová

Veľmi stručne by som chcel napísať svoj názor ohľadom momentálnej situácie k pandemii Covid 19 na Slovensku. Niektoré politické kapacity systematicky bojujú proti tomu, aby sa na Slovensku používala vakcína proti ochoreniu Covid 19 z Ruska – Sputnik V . Ich argument znie že, je to neregistrovaná vakcína v Eu , európskej liekovej agentúre. To je argument niektorých členov vlády pre to aby radšej na Slovensku zomierali ľudia ako by mali dostať vakcínu z Ruska .

Tu už evidentne nejde o účinnosť s bezpečnosť vakcíny ale o geopolitické názory. Bohužiaľ je veľmi smutné ak pričetný človek dáva prednosť svojim predsudkom a geopolitickým preferenciám ako životu svojho spoluobčana. Toto je tak smutná realita že niekedy ani neviem ako sa k tomu vyjadriť.

Prvú nádej vzala ľuďom Hydra Remišova , jej išlo asi celý čas o to, že jej vadilo že na Slovensku sa bude očkovat neregistrovanou vakcínou Eu to bol jediný dôvod – údajný ved všetci vieme že ta registrácia v prípade Ruskej vakcíny môže trvať mesiace.

Poďme však k ďalšej veci – možno pred rokom a pol sme mohli vidieť vo verejnoprávnej televízii príbeh rodičov ako robia zbierku pre svojho ťažko chorého chlapca , ktorý pomaly umieral a jedinou jeho nádejou bolo podanie lieku z USA . Kvoli záchrane jeho života sa zbierali ľudia na Slovensku pretože jeho rodičia potrebovali vyzbierať niečo cez 1 milión EUR aby mohli podstúpiť liečbu jediným liekom ktorý dával chlapcovi nádej, inak by zomrel . Samozrejme tento liek z USA tiež nebol schválený Eu liekovou agentúrou, prečo sa vtedy neozvali múdre hlavy ako RemišovÁ a spol.

Ďalšia vec , ktorú chcem spomenúť je to , že napríklad pred voľbami pri politických diskusiách sa vyjadrovali terajší členovia vládnej koalície tak, že koľko kvalitných liekov proti nádorovým ochoreniam ktoré sú dostupné vo svete , niesu schválené buď EU liekovou agentúrou alebo SUKL. Prečo potom doteraz dodatočne tieto lieky na ktoré sa odvolávali vtedy SUKL doteraz neschválil ?

To čo nám tu predvádza pani Remišová to je naozaj hanba, Slováci sú vlastne ľudia ktorí nemajú vlastne právo dostať sa k účinnej vakcíne – ľudia v iných krajinách ako je Argentína , Srbsko ,Maďarsko , krajiny Afriky ,Mexiko očkujú Sputnikom. Na Slovensku nemame vakcíny tak rušíme vakcinačný plán resp ho prerušujeme a umierajú nám tu ľudia . Sú Slováci menej ako občania iných krajín , ktorým vláda bola schopná zabezpečiť dostatočný počet vakcín . To nieje chyba ľudí ktorí na to doplácajú ale chyba tohto bezprávneho štátu .

Ako poslednú vec chcem spomenúť vakcínu ktorá bola používaná proti chrípke . Volala sa Pandemrix a bola schválená Eu liekovou agentúrou v roku 2008. Táto vakcína bola schválená Eu liekovou agentúrou . V Európskej únii ňou bolo zaočkovaných proti chrípke 30,8 milióna ľudí . Európska lieková agentúra označila tuto vakcínu ako bezpečnú .

O pár rokov neskôr vydala Európska lieková agentúra varovanie pred použitým vakcíny Pandemrix ze by mala byt použitá iba v prípade núdze , pretože môže spôsobovať Narkolepsiu u mladých ľudí .

V dnešnej dobe sa už táto vakcína v Európskej únii nepoužíva . Avšak podstatný je fakt ze touto vakcínou ktorú schválila samotná Ema sa stihlo preočkovať v Európskej únii 30,6 milióna ľudí a požívala sa aj na Slovensku . Tuto vakcínu vyrobila známa britská spoločnosť GSK . Aj AstraZenecu vyrobila britská spoločnosť a už od začiatku sú s touto vakcínou iba problémy , nuž uvidíme čo nám este AstraZeneca prinesie ked naša vláda nakontrahovala najviac dávok od tejto spoločnosti . Ale ved čo , hlavne že je schválená Eu.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235165-zaockovali-sa-proti-prasacej-chripke-teraz-trpia-chorobnou-spavostou/

Pravdou teda je, ze vzhľadom na to že vakcíny boli vyrobené veľmi rýchlo sa vedľajšie účinky pripadne účinky ktoré na našich organizmoch spôsobili vakcíny dozvieme možno až o niekoľko rokov . Faktom však ostáva to , že registrácia alebo neregistracia lieku v Eu liekovej agentúre negarantuje to, že liek nebude mať nejaké negatívne účinky pripadne ze liek je bezpečný . Pre politikov na Slovensku však toto slúži na to aby mohli svoje geopolitické záujmy uprednostňovať pred zdravým svojich občanov preto používajú argumenty o tom ze Sputnik je neregistrovaný liek – toto je hyenizmus aký vidieť málokde , uprednostňovať vlastne predsudky pred ľudmi ktorí umierajú v nemocniciach .

Ak už máte pochybnosti , nechajte aby sa ľudia rozhodli . Ja osobne by som určite uprednostnil Sputnik V ako AstraZeneca už len z toho dôvodu ze niektoré štáty tuto vakcínu nechcú používať preto im ostáva v skladoch . Predsa sa Seliga vyjadril v Nemecku majú plne sklady AstraZenecy lebo ľudia ju nechcú, dokonca ani Francúzi ani Nemci . Ale pre Slovákov je dobrá, ved pre Slovákov odpad dobrý a to čo môže pomáhať to radšej neschválime .

Tak keď to nefunguje tak to treba vymeniť

21.03.2021

Ono sa to dá niekedy teoreticky aj opraviť, ale tam by musel byť predpoklad , že to po- oprave bude fungovať. Lenže ak niečo systematicky a pravidelne nefunguje a sústavne zlyháva tam už to asi treba vymeniť, pretože keď sa Vám každý mesiac pokazí práčka nebuďte sa Vám už chcieť ju stále opravovať ale kúpite si novú , alebo vymeníte opravára a možno ten vymenený to [...]

AstraZeneca – nieje z Ruska tak je super

13.03.2021

Oni vlastne možno mohli nakontrahovat aj tie lepšie vakcíny ale tie by boli drahšie. Čo na tom, že papalášstvo zarába 5K + EUR mesačne, a čo na tom že celebrity zneužili bez absolútnej sankcie očkovací systém , keby to urobil obyčajný človek – že by si vybavil po známosti , tak by dostal takú pokutu že by ju tri roky splácal a jeho deti by možno nemali čo žrat [...]

Bzdochy sediace pri Bratislavskom hrade

24.02.2021

Je naozaj tragikomické ako sa Slovensko pasuje z Covidom. Začali sme dobre, boli sme premianti. Ako príklad nám môže ísť aj naša hokejová reprezentácia ktorá dokáže prehrať aj vyhraty zápas – dôvod ? Prestanú hrať lebo si myslia že už vyhrali. Toto isté dokázala naša novozvolená vláda. Pri všetkej úcte boli zrejme tak premotivovaní a zaslepení prvotným [...]

pocasie-14-4-2021

Snežiť môže na celom Slovensku. Kde najviac?

13.04.2021 15:55

V najbližších dňoch bude počasie pod psa pokračovať. Musíte rátať so snežením, môže vás prekvapiť kdekoľvek. Kde to však bude najhoršie?

Moslim / Islam / Ramadán /

Moslimom sa začína pôstny mesiac ramadán - opäť v znamení obmedzení pre covid

13.04.2021 15:42

Väčšina z 1,8 miliardy moslimov na svete bude kvôli reštrikciám posvätný mesiac sláviť zdržanlivo, v kruhu rodiny.

matovič

Otvoria sa obchody, kostoly či hotely. Matovič opäť zaútočil na ŠÚKL

13.04.2021 15:37, aktualizované: 16:54

Od 19. apríla už nebude na Slovensku ani jeden čierny okres. V aktuálnom týždni sú takéto okresy dva.

akcia nobel KE 8

Čo hľadali policajti v rámci akcie Nobel? Išli aj po chemikáliách

13.04.2021 15:27

Polícia hovorí o trestnom čine nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, kde bolo potrebné prizvať kontrolné chemické laboratórium.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 25110x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Autor blogu

Kategórie