Založ si blog

Už prestaňte drístať o vyvražďovaní medveďov

Fascinuje ma , že človek nemá čo na robote iba riesit medveďa . Spraviť nepriateľa z niečoho z čím sa možno ani v živote nestretol . Najradšej by bol keby vystrieľali všetkých medveďov lebo medveď nám zožerie úrodu , zabije naše deti ktoré sa pôjdu hrať za dedinu a najväčší argument ktorý sa používa v poslednom čase nielen v súvislosti z medveďom ale aj inými zvieratami je : čo ak napadne matku z deťmi . Takže matka z detmi , deti to je momentálne take slovo ktoré sa dá zneužiť na rôzne účely napríklad ním môžme argumentovať to: že prečo je dobré zabiť medvede – čím viac tým lepšie . Lebo čím viac medveďov zabijeme tým ich bude menej . Ked ich zabijeme v čo najvyššom rozsahu aby bol najbližší medveď co najďalej od nás tak nás pocit bezpečia sa bude zvyšovať lebo čím ďalej od nás je potencionálny vrah našich deti tým sa cítime bezpečnejšie . Problém však je , že nevieme kto je potencuonalny vrah . Totižto ľudia osprosteli dalo by sa to napísať aj vulgárnejšie ale nechajme si to pre seba . O čo tu teda ide.

Odborník na medvede este v roku 2014 sa vyjadril tak , že medveď nezabil človeka na Slovensku posledných minimálne 100 rokov . Počet útokov medveďa na Slovensku medzi rokmi 2000 až 2016 bolo 54 teda cca 3 ročne bez straty na živote . Ale co ked náhodou ten medveď príde a zabije matku a dieťa . Áno stať sa to môže ale aká je pravdepodobnosť ?

100 rokov medveď nezabil človeka , počet útokov v priemere je 3 ročne , to znamená ze matematická pravdepodobnosť ze Vás a vaše dieťa zabije medveď je nižšia ako pravdepodobnosť ze zomriete na vakcínu na Covid 19 ale v reklame povedia že vakcina je sloboda ale nepovedia ze pravdepodobnost že neprežijete vakcínu je vyššia ako pravdepodobnosť ze vás napadne medveď a to mame vraj najbezpečnejšie vakcíny a medveď je vraj nebezpečne zviera preto ho treba odstreliť .Ale medveďa treba zastreliť lebo co ak náhodou príde až kumne domov a zabije matku a dieťa . Ak to nieje matka alebo dieťa tak to môžu byt včely – nebudeme mat med. Ale med predsa nekupujeme od včelárov a slovenský ale v supermarkete a to je med z krajín eu a mimo eu a kadejaké zlepeniny čo ani niesu med a to znamená ze aj keby medveď zozral všetky včely tam med bude teda aspoň ten co si kupuje väčšina Slovákov lebo ušetrí 3 Eura za med ktorý možno nebude lebo ho zožerie medveď .

Ale môžme si dať este jednu štatistiku . Z dôvodu dopravných nehôd bolo na Slovensku zabitych od roku 2000 do roku 2016 – 7736 ľudí vrátane deti a matiek z detmi . V pomere k medveďovi sa to nedá porovnať – pretože medveď mal síce 54 útokov čiže v priemere 3 ročne ale nezabil nikoho , teda medveď nespôsobil smrť nijakej osobe . Avšak človek usmrtil iného človeka pri dopravnej nehode od roku 2000 do roku 2016 – 7736 ľudí . Z toho vyplýva ze oveľa nebezpečnejší pre človeka je samotný človek – a z toho vyplýva ze teoreticky samotný poľovník ktorý pojde zabiť medveďa predstavuje pre medveďom ohrozovanu matku väčšie riziko ako ten samotný medveď ktorý ide prísť o život . Táto teória teda hovorí ze z hľadiska bezpečnosti by ste mali najprv zrušiť poľovníkov lebo teoreticky je pravdepodobnejšie ze poľovník ktorý pojde zastreliť medveďa spôsobí dopravnú nehodu a zabije vás alebo vaše dieťa ako medveď .

A posledná vec ktorú by som chcel spomenúť je teda či ľudia tak kričia a bučia a bojujú za zníženie rýchlosti , umiestnenie statických radarov , obmedzenie počtu aút – čím menej aút tým nižšie riziko dopravnej nehody, čím nižšia rýchlosť tým nižšie riziko smrteľnej dopravnej nehody , atd atd . Paradoxom tohto celého je však aj ten ze samotná bučiaca matka , ktorá bojuje za vystrieľanie medveďov a ma auto teda jazdi a je aktívny vodič predstavuje štatisticky vyššie riziko ze spôsobí dopravnú nehodu a zraní seba a svoje dieťa ako to ze jej dieťa napadne a usmrti medveď to znamená ze teoreticky ona sama predstavuje vyššie riziko toho že sa niečo stane áko dristy o tom ako ju môže ten medveď napadnúť a zabiť .

možno sa Vám táto teória bude zdať divná ale to je fakt ,,, a tento fakt sa nedá spochybniť pretože to tak je a čokoľvek si budete o tom myslieť tak to tak proste je a musíte to zobrať ako holý fakt a zmieriť sa s tým lebo iná možnosť neexistuje …..

Amerika sa búri lebo Čína chce postaviť základňu na Šalamunových ostrovoch

27.04.2022

Amerika sa búri , vidíte ,, už sa začali nepriamo aj vyhrážať a berú to ako ohrozenie . Ked to hovoril Putin a Rusko už 10 rokov , že približovanie základni NATO k ich územiu berú ako ohrozenie každý to ignoroval . A aký je v tom teda rozdiel ?? USA a Nato môže a iné krajiny nemôžu ano?? Potom o čom to je?? A o čom je Vojna na Ukrajine ked nie o plyne !?? Komu táto vojna [...]

Charita začína doma – Charity begins at home

28.02.2022

Toto je otrepaná britská fráza . Znamená to v podstate to, že ľudia by mali v prvom rade riešiť ľudí žijúcich blízko nich a potom riesit myšlienku pomáhať ostatným . Pomáhať ostatným v našom okoli a urobiť resp pripraviť pre spoločnosť jej okolie lepším miestom pre život , najprv musíme pracovať s osobami žijúcimi blízko nás a pomôcť tým ktorí to potrebuju v [...]

Buďme proti akejkoľvek vojne

28.02.2022

V súvislosti z udalosťami posledných dní , musím aj ja napísať príspevok ohľadom toho, ako tento konflikt vnímam ja. Odkedy začala vojna na Ukrajine , aj spoločnosť Slovenska sa rozdelila na dva tábory . Každý z týchto táborov rozdelenej spoločnosti je vo svojej podstate proti vojne . No jedna strana drží palce a podporuje Ukrajincov a Ukrajinu a druhá strana je na Strane [...]

rusko, vojna, ukrajina, summit

Na výročie stalinského hladomoru Ukrajina spustila program na vývoz obilia do chudobných krajín Afriky a Ázie

26.11.2022 17:26

Medzinárodný program má zabezpečiť dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín.

Zuzana Čaputová, spojené voľby

Prezidentka Čaputová sa zapojila do prípravy balíčkov v sociálnej výdajni v Bratislave

26.11.2022 16:52

Hlava štátu tiež darovala potraviny a hygienické potreby.

Bielorusko, minister zahraničných vecí, Vladimir Makei, Uladzimir Makej

Bieloruský minister zahraničných vecí Makej náhle zomrel

26.11.2022 16:47

V pondelok sa mal stretnúť so svojím ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom.

Evakuácia školy Senica

Poslanec Hlasu strašil na sociálnej sieti. Polícia: Nešírte paniku, na Slovensku nemáme moslimského teroristu

26.11.2022 16:31

Polícia vystríha pred šírením dezinformácií, ktorých cieľom je vyvolať paniku, nenávisť a informačný chaos.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 133595x
Priemerná čítanosť článkov: 3036x

Autor blogu

Kategórie