Založ si blog

Bojovníci proti Covidu na Slovensku

Povodne som nechcel písať na tému Covid19 už nič avšak nedalo mi to a musím vyjadrit svoj postoj k tomu co sa tu deje. Bude to veľmi stručne a snáď to pochopí aj človek ktorý si este stále mysli a verí tým bohapustým bludom ktoré nám podsúva súčasná vláda o tom ako sa oni strašne ale strašne snažia bojovať proti Covidu.

Je zarážajúce koľko odborníkov z rôznymi titulmi bolo podpísaných pod Covid automat. Este zarážajúcejšie je ze , toľko odborníkov ktorí tento Covid automat vytvorili doteraz nevytvorili úplne nič. Načo sú nám potom odborníci – lekári ktorí doteraz teda od februára 2020 alebo kedy to k nám zavítal Covid nevymysleli úplne nič . Začínam si myslieť a prikláňať sa k názoru , že možno upratovačky by vedeli vymyslieť lepší a efektívnejší pandemický plán ako odborníci ktorí sa podpisujú svojim menom pod opatrenia ktoré v súvislosti z bojom zavádza naša súčasná vláda .

O tom že idú preočkovať najväčšiu časť populácie kontroverznou no zároveň najlacnejšou vakcínou na trhu som písal minule ( Cibulkova určite dostala tu drahšiu aj ked na ňu nemala nárok ) ale neviem pochopiť jedno . Čína porazila Covid tak , ze v čase ked začali narastať prípady Covidu všetko zavreli . Tak isto postupoval aj Pellegrini v čase ked sa na Slovensku Covid objavil prvýkrát . To ze zavrel letiska, hranice atd to bol prvý a posledný normálny krok na Slovensku v súvislosti z bojom proti ochoreniu Covid 19.

Rovnako postupovali aj iné ázijské krajiny, ktoré od začiatku teda od vtedy kedy sa vyskytli prvé prípady masívne testovali a dohladavali kontakty pričom svojou proaktívnou činnosťou potlačili šírenie vírusu . Ľudia boli motivovaný preto sa správali zodpovedne . Ľudia, ktorých pandemia odstavila od prace alebo biznisu dostali podporu od štátu , aj to ich motivovalo v tom aby boli zodpovední , pretože vedeli že v prípade núdze sa o nich štát postará . Karolovi z HongKongu bolo jedno ze musí mesiac sedieť doma aj z manželkou a deťmi ked vedel ze mu na účet príde suma ktorá je porovnateľná z ich zárobkom . To znamená ze ľudia v iných štátoch nemuseli riesit dilemu co budú jesť o mesiac. Ľudia v iných štátoch nemuseli riesit dilemu ze z čoho zaplatia nájomné alebo hypotéky . Na margo hypoték a toho čím sa pýšil Boris Kollár – ze ake to super podmienky vyrokovali by sa dalo povedať všeličo . Zabudol však oznámiť ľuďom, že okrem toho ze budú po odklade splátok platiť vyššie splátky co je logické im banky zvýšia aj úrokové sadzby ,,, na to akosi vláda pozabudla . Ľudia iných krajín nepočúvali od členov vlády a ministrov slová o tom že sú opice alebo že vlastne za stav aký je v tejto krajine teraz môžu vlastne občania.

Poďme však k podstate tohto celého textu , lebo o tom čo tu súčasná vládna garnitúra podrobila by sme mohli písať donekonečna. Povedzte mi prosím pekne jedno. Ako je možné že v tak vážnej situácii kedy Slovensko atakuje britská mutácia vírusu a možno už aj Juhoafrická (podozrenie z Nitry ) sa vláda nebojí otvorenia škôl a iných prevádzok za súčasnej epidemiologickej situácie , ktorá je možno teraz najhoršia aká tu kedy bola . Zdravý ľudia nemôžu ísť na poštu, do banky, a vlastne nikam ale pozitívna osoba môže ísť na nákup zabezpečiť si nevyhnutne potraviny avšak iba vtedy ak má respirátor FFP2.

Krajči pred nedávnom však povedal ze proti britskej mutácii možno nebude stačiť ani respirátor FFP2. Čo to teda znamená – nikto nevie . Ale zaujimalo by má ako teda zamedzíme šíreniu vírusu keď povolíme pozitívnym osobám ísť na nákup ? Zaujíma má kto teda skontroluje pozitívnu osobu ktorá bola na nákupe – na ktorý v podstate môže ísť defacto každý deň – čerstvé rožky treba každý deň ze či v čase ked bola na nákupe mala respirátor FFP2? Ked teda vláda prehlasuje ze občania Slovenskej republiky sú nezodpovedný a preto je situácia taká aká je tak akú garanciu mame že pozitívna osoba ktorú legitimovala táto banda odborníkov sa bude správať k svojmu okoliu zodpovedne ?

Prepáčte ale poslať osobu pozitívnu na ochorenie Covid19 na nákup je naozaj dôkaz toho ako súčasná vláda bojuje z pandemiou. Včera som mal rozhovor z občanom z Kene . Keňa je v Afrike . Pre niektorých ľudí je to možno krajina kde žijú zaostali ľudia . Tento mladý muž sem prišiel v decembri za svojou manželkou . Ked som mu povedal ze na Slovensku môže pozitívna osoba ísť na nákup, on neveril tomu čo počuje. Opýtal sa má otázku ; Povedz mi , ako je možné že na Slovensku môže ísť pozitívna osoba na nakup do supermarketu ? A ja som mu odpovedal že ja neviem , lebo toto nieje možné ani v Keni. Viete kde je Keňa pán minister Krajči ? Keňa je v Afrike !!! A pod toto a tiež pod iné opatrenia ktoré nemám už vôľu ani chuť preberať sa podpísali vraj odborníci – špičkový slovenský odborníci . Ja si myslím ze z hľadiska zdravého rozumu a elementárnej logiky prvého stupňa základnej školy by sa pod takéto niečo nepodpísali ani upratovačky. Slovensku sa čudujú Afričania a netreba sa im čudovať lebo takéto nezmysly môžu vymyslieť asi iba odborníci na Slovensku .

Tak keď to nefunguje tak to treba vymeniť

21.03.2021

Ono sa to dá niekedy teoreticky aj opraviť, ale tam by musel byť predpoklad , že to po- oprave bude fungovať. Lenže ak niečo systematicky a pravidelne nefunguje a sústavne zlyháva tam už to asi treba vymeniť, pretože keď sa Vám každý mesiac pokazí práčka nebuďte sa Vám už chcieť ju stále opravovať ale kúpite si novú , alebo vymeníte opravára a možno ten vymenený to [...]

AstraZeneca – nieje z Ruska tak je super

13.03.2021

Oni vlastne možno mohli nakontrahovat aj tie lepšie vakcíny ale tie by boli drahšie. Čo na tom, že papalášstvo zarába 5K + EUR mesačne, a čo na tom že celebrity zneužili bez absolútnej sankcie očkovací systém , keby to urobil obyčajný človek – že by si vybavil po známosti , tak by dostal takú pokutu že by ju tri roky splácal a jeho deti by možno nemali čo žrat [...]

Sputnik V nieje schválená vakcína ale Pandemrix bola pani Remišová

02.03.2021

Veľmi stručne by som chcel napísať svoj názor ohľadom momentálnej situácie k pandemii Covid 19 na Slovensku. Niektoré politické kapacity systematicky bojujú proti tomu, aby sa na Slovensku používala vakcína proti ochoreniu Covid 19 z Ruska – Sputnik V . Ich argument znie že, je to neregistrovaná vakcína v Eu , európskej liekovej agentúre. To je argument niektorých [...]

pocasie-14-4-2021

Snežiť môže na celom Slovensku. Kde najviac?

13.04.2021 15:55

V najbližších dňoch bude počasie pod psa pokračovať. Musíte rátať so snežením, môže vás prekvapiť kdekoľvek. Kde to však bude najhoršie?

Moslim / Islam / Ramadán /

Moslimom sa začína pôstny mesiac ramadán - opäť v znamení obmedzení pre covid

13.04.2021 15:42

Väčšina z 1,8 miliardy moslimov na svete bude kvôli reštrikciám posvätný mesiac sláviť zdržanlivo, v kruhu rodiny.

matovič

Otvoria sa obchody, kostoly či hotely. Matovič opäť zaútočil na ŠÚKL

13.04.2021 15:37, aktualizované: 16:54

Od 19. apríla už nebude na Slovensku ani jeden čierny okres. V aktuálnom týždni sú takéto okresy dva.

akcia nobel KE 8

Čo hľadali policajti v rámci akcie Nobel? Išli aj po chemikáliách

13.04.2021 15:27

Polícia hovorí o trestnom čine nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, kde bolo potrebné prizvať kontrolné chemické laboratórium.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 25112x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Autor blogu

Kategórie