Založ si blog

Covid a iné alebo ako sa ľudstvo samo vyvraždí

Dnes som na spravodajskom portáli Topky. Sk našiel článok o koronaviruse. Topky citujú vyjadrenia poľského profesora a vedca Sliezskej univerzity v Katoviciach, v článku sa píše aj toto:

„Život na našej planéte je veľká prepojená sieť. My, ľudia, sme jedným z vlákien tejto siete, rovnako dôležitým ako ostatné, a závislým od existencie iných. Zárukou nášho prežitia a bezpečnosti na Zemi je preto ochrana biodiverzity v rôznych častiach života – genetickej, druhovej a ekosystémovej. Buď to pochopíme a budeme mať pocit, že sme súčasťou prírody, alebo zničíme mnoho druhov, vzťahy medzi nimi a v konečnom dôsledku aj sami seba,

Hawking pred svojou smrťou povedal že do roku 2030 bude musieť ľudstvo nájsť novú planétu pre další život , pretože tú našu už nebudeme môcť do 100 rokov obývať . Dôvodom je že mi ľudia , svojim správaním a svojim prístupom sme si zničili planétu Zem, ktorá nevie z posledného a s ňou sme si zničili aj možnosť najväčšej hodnoty človeka a to je možnosť samotného života .

Už v samotných mytologiách ešte pred samotným kresťanstvom sa hovorili , že bohovia stvorili človeka so zla a preto je človek predurčený k tomu že sa sám zničí . Pretože svet potrebuje rovnováhu a nie chaos ktorý do tohto sveta prináša človek . Podľa hinduistov sa nachádzame vo veku temna tzv Kalí-Yuga. Po nástupe kresťanstva kedy v Biblii samotný človek a možno samotné duchovenstvo reinterpretovali bibliu podľa toho ako im vyhovovalo začali ľudia rozmýšľať ako samotný Boh. ( Človek je pán mori , vzduchu a všetkých zvierat a rastlín a môže ich využívať vo svoj prospech ) znamenalo pre mnohých ľudí povýšiť svoje bytie nad všetko ostatné a samotný človek sa stal bohom . Prestali sme si uvedomovať svoju konecnost a prestali sme si vážiť život . Život ako hodnotu , ktorý môžeme žiť na tejto planéte aj preto lebo nám dáva podmienky na to aby sme ho mohli žiť . Po veľkej potope ked Boh požehnal okrem Noeho aj život všetkých ostatných bytosti a rastlín ktoré boli na Noemovej Arche . To znamená že človek ako správca , bytosť ktorá ovládla svet pretože začala používať jazyk dá mal postarať o to aby na svete existovala rovnováha .

Po domestifikacii zvierat a prvých vedeckých objavoch , spoločne z nastúpom kapitalistickeho myslenia sa človek dostal do stavu kedy prestal byť človekom . Z Ameriky prichádzali správy ako si môže obyčajný chudobný robotník zrazu vďaka kapitalizmu dovoliť jesť mäso na raňajky , na obed aj na večeru . Toto boli hodnoty , ktoré hlásal kapitalizmus a ktoré opantali ľudstvo a dostali ho do takého stavu v akom sa momentálne nachádza . Človek sa začal pozerať na seba ako na stred vesmíru , zrazu začal vyznávať hodnoty materialistické . V dnešnej dobe neexistuje bližni- ľudia nepoznajú svojho blížneho pretože sa pozerajú iba na seba. Potrebuju obstarávať pre seba – jednoduchšie povedané – hrabať pre seba aby mohli žiť v akejsi ilúzii blahobytu – materializme . Hodnoty ako ľudskosť , ochota , priateľstvo , láska prestávajú existovať . Dnes sa za hodnoty považujú peniaze , moc, kariéra. Človek stratil svoju podstatu – podstatu toho ze je človekom , bytosťou ktorá je z biologického hľadiska zvieraťom. Vďaka svojim schopnostiam sme dokázali ovládnuť svet- respektíve sme si to mysleli a stále si to myslíme , mali sme ho však spravovať a nie ničiť . Mali sme chrániť iné druhý udržovať na planéte rovnováhu , a nie zničiť možnosť života pre budúce generácie iba pre svoj momentálny prospech . A toto je veľmi smutné ked si človek predstavý co sme tu ako ľudstvo zanechali .

Tvárime sa že plačeme nad holokaustom a gulagmi a ono sa to stále deje . Možno nie v podobe ľudí ale v podobe zvierat . Velkovykrmne zvierat – priemyselne jatky kde sa denno-denne zabije tisíce zvierat iba pre to aby sa mohla naplniť ta kapitalistická nadprodukcia a následne aby sme mohli vyhodiť tisícky tón masa , zatiaľ co ľudia niekde v Afrike trpia hladom pretože plodiny ktoré pestujeme a ktoré by vyriešili celosvetový hladomor sú pestované na to aby sme nimi vykrmovali zvieratá na jatkách. Z územia kde sa toto deje tento holokaust na zvieratách , ktoré este pred smrťou častokrát stihnú dokopat , poplut a ponížiť sa stali neúrodne, zamorene časti krajiny odkiaľ odišiel este aj všetok hmyz a ostali tam len muchy. Všetko toto sa deje preto lebo človek prestal byt človekom a začal sa pozerať iba na zisk . Nakupovať napr mäso čo najlacnejšie a žrat ho čo najviac . Pretože toto sa pre dnešného človeka stalo symbolom blahobytu .

Samotná príroda nám dáva storočia najavo ze nad ňou človek nedokáže zvíťaziť . Okrem chorôb a vírusov ktoré zabíjajú ľudí pretože človek sa nevie vyregulovať sám – poľovníci regulujú ostatne druhy pretože si potrebuju zastrieľať niekedy si vymyslia historky o tom že treba a niekedy ani netreba tak nás ľudí reguluje príroda sama .

Človek vytlačil všetky zvieratá z ich prirodzeného prostredia a so všetkých zvierat sme si urobili nepriateľov . Nebodaj sa niečo priblíži k nášmu obydlia už by sme to likvidovali a to učíme aj naše deti . Až Covid nám ukázal keď sme sa museli začať pohybovať z Ŕuškami a báli sme sa vyjsť na ulicu, že samotný človek sa stal hrozbou pre samotného človeka , ono to tak bolo aj predtým len sme si to nejako zrejme neuvedomovali . Najlepší špičkový vedci vyvinuli za rok vakcíny lenže nepočítali s tým ze vírus bude tak rýchlo mutovat a vakcíny prestanú byt voči niektorým kmeňom účinne . A aká mutácia príde potom?

Otázka je teda taká, že či si človek zoberie z tohto nejaké ponaučenie alebo sa bude ďalej tváriť ako boh až do samotného konca až kým prestane ľudstvo samotné existovať. A povedzme si narovinu či sa nám to páči alebo nie – možno by to bola jediná prospešná vec pre život iných druhov a pre prežitie samotnej planéty – keby prestal existovať druh ktorý sa názyva človek .

Už prestaňte drístať o vyvražďovaní medveďov

19.05.2021

Fascinuje ma , že človek nemá čo na robote iba riesit medveďa . Spraviť nepriateľa z niečoho z čím sa možno ani v živote nestretol . Najradšej by bol keby vystrieľali všetkých medveďov lebo medveď nám zožerie úrodu , zabije naše deti ktoré sa pôjdu hrať za dedinu a najväčší argument ktorý sa používa v poslednom čase nielen v súvislosti z medveďom ale aj inými [...]

Je to – Iba Pes

10.05.2021

Z času na čas sa mi stane že mi ľudia odľahčene povedia frázu : to je -iba pes , alebo to je veľa peňazí pre – iba psa Oni nerozumejú tomu, koľko precestovanej vzdialenosti , stráveného času a nákladov spojených som mal z – iba psom Niektoré moje najkrajšie chvíle , ktoré som mohol zažiť prišli z – iba psom Prešlo veľa času a moja jediná [...]

Sputnik V je podľa maďarov v poriadku

07.05.2021

Zo znamená že tendenčný ŠUKL klamal verejnosť z nejakého dôvodu . Oni sami vedia prečo . Ľudia, hlavne tzv odborníci sa začali v posledných rokoch správať nejako divne, začali aplikovať nejakú filozofiu do svojich vyjadrení, problém však nastáva ked niekto šíri filozofiu a sám jej nerozumie ale nebudeme riesit teraz podivuhodne vzorce správania sa poniektorých [...]

kamión vietnamci migranti pašovanie británia

Zadržali muža hľadaného v prípade úmrtia 39 vietnamských migrantov

12.06.2021 22:00

Migrantov našli v októbri 2019 udusených v zadnej časti chladiarenského nákladného auta v Anglicku.

izrael streľba predjordánsko

Na kontrolnom stanovišti pri Jeruzaleme zastrelili ženu s nožom

12.06.2021 21:35

28-ročná obyvateľka Predjordánska nereagovala na výzvy na zastavenie.

Vladimír Pčolinský

Pčolinský žiada, aby jeho spis prešiel zo špeciálnej na generálnu prokuratúru

12.06.2021 21:12

Kauza neochoty Národnej kriminálnej agentúry spolupracovať s policajnou inšpekciou má pokračovanie.

summit G7

Lídri G7 sa dohodli na pláne budovania infraštruktúry, ktorý má konkurovať Číne

12.06.2021 20:23

V rámci projektu B3W investujú krajiny G7 v nadchádzajúcich rokoch do infraštruktúry v krajinách s nízkym a stredným príjmom stovky miliárd dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 34977x
Priemerná čítanosť článkov: 2332x

Autor blogu

Kategórie