Založ si blog

Covid a iné alebo ako sa ľudstvo samo vyvraždí

Dnes som na spravodajskom portáli Topky. Sk našiel článok o koronaviruse. Topky citujú vyjadrenia poľského profesora a vedca Sliezskej univerzity v Katoviciach, v článku sa píše aj toto:

„Život na našej planéte je veľká prepojená sieť. My, ľudia, sme jedným z vlákien tejto siete, rovnako dôležitým ako ostatné, a závislým od existencie iných. Zárukou nášho prežitia a bezpečnosti na Zemi je preto ochrana biodiverzity v rôznych častiach života – genetickej, druhovej a ekosystémovej. Buď to pochopíme a budeme mať pocit, že sme súčasťou prírody, alebo zničíme mnoho druhov, vzťahy medzi nimi a v konečnom dôsledku aj sami seba,

Hawking pred svojou smrťou povedal že do roku 2030 bude musieť ľudstvo nájsť novú planétu pre další život , pretože tú našu už nebudeme môcť do 100 rokov obývať . Dôvodom je že mi ľudia , svojim správaním a svojim prístupom sme si zničili planétu Zem, ktorá nevie z posledného a s ňou sme si zničili aj možnosť najväčšej hodnoty človeka a to je možnosť samotného života .

Už v samotných mytologiách ešte pred samotným kresťanstvom sa hovorili , že bohovia stvorili človeka so zla a preto je človek predurčený k tomu že sa sám zničí . Pretože svet potrebuje rovnováhu a nie chaos ktorý do tohto sveta prináša človek . Podľa hinduistov sa nachádzame vo veku temna tzv Kalí-Yuga. Po nástupe kresťanstva kedy v Biblii samotný človek a možno samotné duchovenstvo reinterpretovali bibliu podľa toho ako im vyhovovalo začali ľudia rozmýšľať ako samotný Boh. ( Človek je pán mori , vzduchu a všetkých zvierat a rastlín a môže ich využívať vo svoj prospech ) znamenalo pre mnohých ľudí povýšiť svoje bytie nad všetko ostatné a samotný človek sa stal bohom . Prestali sme si uvedomovať svoju konecnost a prestali sme si vážiť život . Život ako hodnotu , ktorý môžeme žiť na tejto planéte aj preto lebo nám dáva podmienky na to aby sme ho mohli žiť . Po veľkej potope ked Boh požehnal okrem Noeho aj život všetkých ostatných bytosti a rastlín ktoré boli na Noemovej Arche . To znamená že človek ako správca , bytosť ktorá ovládla svet pretože začala používať jazyk dá mal postarať o to aby na svete existovala rovnováha .

Po domestifikacii zvierat a prvých vedeckých objavoch , spoločne z nastúpom kapitalistickeho myslenia sa človek dostal do stavu kedy prestal byť človekom . Z Ameriky prichádzali správy ako si môže obyčajný chudobný robotník zrazu vďaka kapitalizmu dovoliť jesť mäso na raňajky , na obed aj na večeru . Toto boli hodnoty , ktoré hlásal kapitalizmus a ktoré opantali ľudstvo a dostali ho do takého stavu v akom sa momentálne nachádza . Človek sa začal pozerať na seba ako na stred vesmíru , zrazu začal vyznávať hodnoty materialistické . V dnešnej dobe neexistuje bližni- ľudia nepoznajú svojho blížneho pretože sa pozerajú iba na seba. Potrebuju obstarávať pre seba – jednoduchšie povedané – hrabať pre seba aby mohli žiť v akejsi ilúzii blahobytu – materializme . Hodnoty ako ľudskosť , ochota , priateľstvo , láska prestávajú existovať . Dnes sa za hodnoty považujú peniaze , moc, kariéra. Človek stratil svoju podstatu – podstatu toho ze je človekom , bytosťou ktorá je z biologického hľadiska zvieraťom. Vďaka svojim schopnostiam sme dokázali ovládnuť svet- respektíve sme si to mysleli a stále si to myslíme , mali sme ho však spravovať a nie ničiť . Mali sme chrániť iné druhý udržovať na planéte rovnováhu , a nie zničiť možnosť života pre budúce generácie iba pre svoj momentálny prospech . A toto je veľmi smutné ked si človek predstavý co sme tu ako ľudstvo zanechali .

Tvárime sa že plačeme nad holokaustom a gulagmi a ono sa to stále deje . Možno nie v podobe ľudí ale v podobe zvierat . Velkovykrmne zvierat – priemyselne jatky kde sa denno-denne zabije tisíce zvierat iba pre to aby sa mohla naplniť ta kapitalistická nadprodukcia a následne aby sme mohli vyhodiť tisícky tón masa , zatiaľ co ľudia niekde v Afrike trpia hladom pretože plodiny ktoré pestujeme a ktoré by vyriešili celosvetový hladomor sú pestované na to aby sme nimi vykrmovali zvieratá na jatkách. Z územia kde sa toto deje tento holokaust na zvieratách , ktoré este pred smrťou častokrát stihnú dokopat , poplut a ponížiť sa stali neúrodne, zamorene časti krajiny odkiaľ odišiel este aj všetok hmyz a ostali tam len muchy. Všetko toto sa deje preto lebo človek prestal byt človekom a začal sa pozerať iba na zisk . Nakupovať napr mäso čo najlacnejšie a žrat ho čo najviac . Pretože toto sa pre dnešného človeka stalo symbolom blahobytu .

Samotná príroda nám dáva storočia najavo ze nad ňou človek nedokáže zvíťaziť . Okrem chorôb a vírusov ktoré zabíjajú ľudí pretože človek sa nevie vyregulovať sám – poľovníci regulujú ostatne druhy pretože si potrebuju zastrieľať niekedy si vymyslia historky o tom že treba a niekedy ani netreba tak nás ľudí reguluje príroda sama .

Človek vytlačil všetky zvieratá z ich prirodzeného prostredia a so všetkých zvierat sme si urobili nepriateľov . Nebodaj sa niečo priblíži k nášmu obydlia už by sme to likvidovali a to učíme aj naše deti . Až Covid nám ukázal keď sme sa museli začať pohybovať z Ŕuškami a báli sme sa vyjsť na ulicu, že samotný človek sa stal hrozbou pre samotného človeka , ono to tak bolo aj predtým len sme si to nejako zrejme neuvedomovali . Najlepší špičkový vedci vyvinuli za rok vakcíny lenže nepočítali s tým ze vírus bude tak rýchlo mutovat a vakcíny prestanú byt voči niektorým kmeňom účinne . A aká mutácia príde potom?

Otázka je teda taká, že či si človek zoberie z tohto nejaké ponaučenie alebo sa bude ďalej tváriť ako boh až do samotného konca až kým prestane ľudstvo samotné existovať. A povedzme si narovinu či sa nám to páči alebo nie – možno by to bola jediná prospešná vec pre život iných druhov a pre prežitie samotnej planéty – keby prestal existovať druh ktorý sa názyva človek .

A čo ak zaočkovaní sú hrozba

14.07.2021

Po tom čo vláda zaviedla opatrenia, zdá sa, že zaočkovaní ľudia budú hrozbou pre všetkých čo sa rozhodli sa neočkovať. Ako príklad môžeme uviesť posledné správy z Holandska. Samozrejme všetci ľudia, ktorí nosia v hlave ešte kus mozgu vedeli už na začiatku, že táto neschopná sebranka , ktorá likviduje občanov Slovenska nič dobré nevymyslí , nuž dnes sa to stalo [...]

Blaha nazval Matoviča, Naďa, Mikulca a Mikasa – primitívmi

14.07.2021

Smutné je , že v dnešnej dobe je možné aby primitívi riadili štát a mali v rukách životy a osudy miliónov Slovákov. Ešte smutnejšie však je, že Blaha má pravdu , a že toto je realita na Slovensku v roku 2021. A najsmutnejšie na tom celom je, že ten samotný primitív mal možno v sebe viac ľudskosti a pochopenia ako primitívi čo dnes šéfujú Slovenskej republike . Možno [...]

Lengvarský to nedomyslel, štát dal Covidu zelenú.

02.07.2021

Ono nielen Lengvarský to celé nedomyslel ale celá tá banda odborníkov, teda už vlastne ani nieje možné veriť tomu, že odborníci vôbec pracujú na týchto opatreniach. Lebo ak pracujú odborníci , vedci a neviem kto všetko na opatreniach, ktoré vydáva táto vláda – mali by všetci vrátiť diplom a ísť na úrad práce, také preludy nám tu netreba. V magazíne [...]

nehoda

Tragická nehoda pri Senici: Zahynula matka, tri deti sa zranili

28.07.2021 22:55

Deväťročnú dcéru s vážnymi zraneniami transportovali do nemocnice.

Peter Pčolinský

Poslanec Pčolinský sa zastáva brata. Vraj chýbajú dôkazy o korupcii

28.07.2021 22:34

Nevinu exšéfa SIS podľa Petra Pčolinského najnovšie dokazujú stopy DNA či daktyloskopia.

Cichanovská

Biden sa stretol s Cichanovskou: Spojené štáty stoja pri bieloruskom ľude

28.07.2021 22:28

Svet stojí pri nás, napísala opozičná líderka.

V San Diegu padlo lietadlo

Na Ukrajine sa zrútilo lietadlo slovenskej výroby, zahynuli traja Američania

28.07.2021 21:11

Malé lietadlo sa zrútilo na súkromný dom, ktorý vzápätí začal horieť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 56287x
Priemerná čítanosť článkov: 2814x

Autor blogu

Kategórie