Čudná to demokracia, čudní to demokrati

21. januára 2023, obcanx, Nezaradené

Ak demokratická, slobodná spoločnosť má garantovať právo jednotlivca na svoj vlastný názor, potom z vlastnej skúsenosti musím napísať , že Slovensko nieje demokratický štát ani zdaľeka.

V krátkosti napíšem, že najväčší demokrati z Oľano mi asi pred dvoma rokmi zablokovali možnosť komentovať ich účet na facebooku. Dôvod? Napísal som príspevok v ktorom som tvrdil niečo iné ako tvrdil Matovič,, nebolo to vulgárne ani som nepoužíval nevhodné slová. Iba som dal najavo, že vtedy preberanú problematiku mám iný názor ako on. Na základe tohto iného názoru som dostal zákaz komentovať príspevky osoby, ktorá je verejným činiteľom,, znamená to, teda, že ak nesúhlasíte z názorom Matoviča ste nepriateľ.

Neskôr som sa prihlásil na platformu Disquis kde som komentoval článok na spravodajskom portáli Topky, ktorý hovoril o tom, že západ a kultúra západu nám garantujú bezpečnosť. Ako nesúhlas som uviedol príklad , že napr školy v USA, Kanade alebo Británii sú obmotané 3 metrovými plotmi a majú elektrické brány aby sa do areálu nemohol nikto dostať pretože sa častokrát stávalo aj sa stáva , že do škôl vtrhne nejaký strelec a postrieľa žiakov alebo personál – pre mňa takéto činy a skutky ktoré sa tam dejú nie sú vizitkou toho, že by západ garantoval bezpečnosť našej krajiny.

Dnes som dostal ban aj na Novom čase, lebo som komentoval článok o referende, pričom som uviedol že Kiska sa vyjadril, že 10,8 milióna Eur mohlo ísť namiesto referenda chorým deťom,, presvedčený som však o tom, že keby žiadne referendum nebolo, nikto by len tak žiadnych 10 milionov eur neposlal chorým deťom,,,no a na margo toho som uviedol, či Kisku trápili choré deti aj vtedy keď Matovič robil testovaciu atómovku a prečo vtedy nefilozofoval o tom, že peniaze za masové nedobrovoľné testovanie ľudí, podmienené stratou sociálnych výhod a vyhrážkami mohli ísť radšej chorým deťom,,,

Ak v slobodnom demokratickom štáte, nemôžete mať ani svoj vlastný názor, resp ak ho máte a chcete sa vyjadriť v diskusii a administrátorovi sa nepáči tak Vás zablokuje, svedči o tom, že toto nieje ani zdaľeka demokratický slobodný štát ale totalita, v ktorej môžete hovoriť a vyjadrovať iba názor taký , ktorý bude súhlasne velebiť a oslavovať súčasný režim a súčasné politické elity. Tento stav v spoločnosti je zrkadlom toho čo žijeme, a ani zdaľeka nemožno hovoriť o slobode a demokracii. Preto logicky súčasná perepúť ktorá nám vládne a prehlasuje sa za demokratické sily,, nemá z demokraciou nič spoločné.